poniedziałek, 31 marca 2014

Latający Animatorzy...

Zuza i Dominik przyjechali do Łapicz w ramach programu "Seniorzy w akcji", żeby wesprzeć nas w naszym kolejnym działaniu .Będziemy   budować w ramach projektu altanę, a może jeszcze ślimaka lub tunel na rzecz przedszkolaków z  Krynek .Przyjadą do nas instruktorzy z Cieszyna i razem wspólnie z rodzicami  25 i 26 kwietnia będziemy pleść wierzbę energetyczną, tak, aż powstanie mała architektura.
No, ale żeby się wszystko dobrze udało trzeba trochę wcześniej popracować. Mimo pięknego słonecznego weekendu Dziewczyny pojawiły się na warsztacie.Dla wielu było to nowe doświadczenie, pewnie czasami trudne, ale myślę, że w rezultacie rozwijające.

Były ćwiczenia, rozmowy no i oczywiście pogaduchy przy pysznym , nie jednym upieczonym przez Martynę cieście.Martyna podaj przepis, bo babka była pyszna.


1 komentarz:

 1. Babka drożdżowa:
  1szkl.mleka
  50g drożdży
  700gram mąki
  cukier waniliowy
  3\4szkl.cukru
  1jajko+1żółtko
  100g masła
  100g rodzynek

  Z drożdży,ciepłego mleka,odrobiny cukru i mąki zrobić rozczyn i pozostawić do wyrośnięcia ok.20 min.Przesiać mąkę,dodać cukier,cukier waniliowy,jajko,żółtka oraz rozczyn.Wyrabiać dodając ostudzone,roztopione masło.Dodać rodzynki,odstawić na 60 minut.Piec w 170 st ok.50min.

  OdpowiedzUsuń