piątek, 17 stycznia 2014

Po przerwie....Po długiej przerwie spotkałyśmy się znowu w Łapiczach. Nie było nas dużo, ale humory dopisywały. Tym bardziej, że dziewczyny przyniosły pyszności do jedzenia, był szampan,  Tiramisu, rogaliki, a do tego jak zawsze Asi chleb.
Zaczęłyśmy szycie jaśków, tak naprawdę niesporo nam szło.
 Zawsze łatwiej jak ktoś  mówi co mamy robić , a tutaj   znikąd ratunku.Szycie jak się okazało nie jest ulubionym zajęciem dla większości z nas.
 Jestem ciekawa jakie będą efekty.  Ja sama przymierzam się do zrobienia aplikacji kolorowymi nićmi na maszynie.
Dzięki Asi mamy łuski gryczane do wypełniania poduszeczek, no i jesienią zasuszone zioła.
 Na wtorkowym spotkaniu  w Stanicy Kresowej u Edyty, miałyśmy śpiewać kolędy, niestety  zabrakło Matuszki  i śpiewanie jakoś nie szło, za to pogaduchy świetnie, tematów nie brakowało.
Garść informacji: Lila przyniosła upraną przez siebie latem wełnę (chwała jej za to), także teraz jeszcze czesanie i chętne mogą próbować  robić walonki.
Ustaliłyśmy też terminy spotkań i tego co dalej będziemy robić.
Z radością informuję, że pani Ania jest już zdrowa i rusza grupa dla dziewczyn zainteresowanych iglicą. Spotykamy się:

  •        We wtorek 21.01.2014  o 17,00 przy remizie. Zabierzcie iglice i    nitki.

  •        W sobotę 25.01.2014 o godz 10,00 spotykamy się na warsztatach wikliniarskich w Wierzchlesiu , będziemy uczyły się pleść koszyki. Trzeba się liczyć z dopłatą do zajęć, bo za mało przeznaczyłam pieniędzy z projektu,  musimy się wszystkie zrzucić, żeby dopłacić  jeszcze 100 pl.

  •        Na niedzielę 26.01.2014  na godz 14,00 zostałyśmy  zaproszone na XIX Koncert Kolęd  Sąsiedzkich  do cerkwi Zaśnięcia NMP w Ostrowiu Północnym. Miło, że o nas pamiętają panie z Domu Kultury z  Szudziałowa.

  •  nasze kolejne spotkanie 11 .02.2014 we wtorek jak zwykle o 17,00, dalsze szycie, no i może zaczniemy wspólny zielnik 
  • szukam też chętnych, które chciałyby uczestniczyć w zajęciach gimnastyki rehabilitacyjnej tutaj w Krynkach, chciałabym zorganizować grupę ćwiczących 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz