czwartek, 9 kwietnia 2015

Szkoła

Miałam nadzieję, że szybciej uporam się ze stroną internetową Fundacji, ale niestety jeszcze zajmie mi to trochę czasu, dlatego na naszym rękodzielniczym blogu króciutka informacja.
Realizujemy obecnie dwa projekty z dziećmi z naszej Szkoły.

Pierwszy projekt to "Źródlana przyszłość "  Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży w ramach programu Równać Szanse Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
To już po raz drugi, projekt z Krynek otrzymał w ramach tego programu dofinansowanie. Pierwszym był projekt Stowarzyszenia Drabina.

Projekt realizowany jest we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Krynkach.


Kolejnym jest projekt "Moje Krynki-gra terenowa promująca wartości historyczno-kulturalne i przyrodnicze miasteczka" współfinansowany przez Województwo Podlaskie we współpracy z Biblioteką Publiczną Gminy Krynki.
Odbyły się już dwa spotkania przygotowujące grę.
 Projekt dzięki panu Piotrowi Zwierzyńskiemu zaczął nam się rozrastać, co jest bardzo  miłe.  Zachęcone przez pana Piotra dzieci wyraziły chęć przygotowania filmiku o Krynkach na bazie robionych przez siebie zdjęć.
Do gry same opracowują trasę i układają wierszowane wskazówki, jak trafić na kolejne miejsce.Pomocą w przygotowaniach służą Jerzy Sołub i Alina Dębowska z Muzeum z Bielska Podlaskiego. Projekt zakończy się wydaniem ulotki z grą, może zrobimy jeszcze wystawę.
 Będzie to wkład dzieci  w promocję miasteczka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz